דף הבית > בריאות האישה
בריאה בדרך היוגה
לפעמים אני תוהה לגבי עצמי: מה אני בעצם מבינה ורוצה? לאן אני שואפת להגיע, אחרי כל הדרך שעברתי עד כה?  חוויתי ינקות, ילדות, נעורים, התבגרות, ועדיין מרגישה שאני בעיצומו של מסע שקשור לעצם היותי אישה.
שש עשרה שנים עברו מאז שהפכתי לאם. שנים סוערות מעניינות מלאות בעשייה, נתינה אהבה וגם רגעים לא קטנים של התשה. ילדיי הגדולים צועדים פסיעות ראשונות בדרך ימי הנעורים שלהם. הילד הקטן שלי מזכיר לי שאני עדיין בעין הסערה.
ברגעי תודעה צלולים מתבהרת לה תמונה חדשה, תמונה שלי צועדת בבטחה צעד אחר צעד לעבר התבגרות נוספת. אני שואפת שההתבגרות הזו תהיה מרתקת ככל שניתן, אולי אף אוכל להכין עצמי לכבודה?!.
מטבענו אנו הנשים מורכבות ושונות מחברינו הגברים, חישבו על מגוון התפקידים שיש לנו, מהאחריות להמשך קיום הגזע האנושי ועד לטיפול בצרכי הבית, גידול וטיפוח הילדים, שמירה על זוגיות מפרה, במקביל לטיפוח קריירה ופרנסת הבית. 
בסה"כ אנחנו חשופות לעומס גדול, לרובינו יש נטייה טבעית להישאב אליו. כמה נשים הכרתן שיש להן רצון עז להיות בשליטה?, לא מעט..,  תחברו את אלה עם המחזוריות ההורמונלית שאנו חוות.
עם אורח חיים סוער וללא כלים מאזנים, זה רק עניין של זמן עד שנחוש שיבוש בקצב הטבעי של הגוף, הביטוי שלו יהיה בחוסר איזון הורמונלי ברמות שונות.
לחוסר איזון הורמונלי יש השפעה שלילית מצטברת עם הזמן, הוא עלול לחשוף אותנו למחלות, או רק לגרום לנו לכאב וסבל.
במהלך עבודתי הכרתי לא מעט נשים בגילאים שונים שנחשפו למחלות כרוניות. לאחר שיחה שניהלנו, תמיד נחשף משבר שחוו, עומס רגשי, חוסר הקשבה פנימית.
תשאלי את עצמך "האם יש לי ארגז כלים להתמודדות עם המתח המצטבר בחיי היומיום?,
האם אני ערנית לגופי? האם אני מחוברת למחזוריות בגוף ולשינויים הבלתי פוסקים בגופי?,
 האם ההתנהלות שלי בחיים בכלל והפעילות הגופנית שלי בפרט מותאמת לשינויים אלו?
אני מאמינה שנשים הן  המנוע של הבית ואולי אף של העולם הזה, כאשר אנו מאוזנות כל הבית מאוזן ולהיפך. עלינו לשים לב לעצמנו, להיות בתודעה רוב הזמן, בהתבוננות פנימה.
עלינו להכיר בכך שלגופינו יש שפה. כל איבר ותא בעלי תודעה. כל מחשבה ורגש נצרבים בתאים, באיברים , בבלוטות האנדוקרניות. הגוף הפיזי הוא שיקוף של הנפש, הרוח והנשמה.
מבחינתי, בריאות היא כל מצב שאדם מרגיש  רווחה נפשית "  WELL BEING", מצב שאדם פעיל גופנית באופן מותאם וסדיר, חי  באורח חיים בריא, מבטא ומגשים את עצמו.
בריאה של בריאות מתחילה בהיכרות מעמיקה של כל אחת עם הגוף שלה, הנשימה והתנועתיות.
זכיתי להכיר ולהעמיק  בתרגול יוגה, פילוסופיה עתיקה בת חמשת אלפים שנה.
כשתרגול יוגה מותאם לגוף האישה, למחזוריות ולאנרגטיות שבו, וגם נתמך בידע חדש מהעולם המודרני, זאת יוגה נשית, תרגול כזה עשוי לספק יתרונות בריאותיים לנשים במאה העשרים ואחת.
 התרגול מדויק ועמוק, מסייע לנשים למנוע/להתמודד עם בעיות בריאות ולפתח מצב מאוזן של גוף ונפש.  עם כל זאת, עלינו לזכור כי יוגה אינה תחליף לטיפול קונבנציונלי הכרחי.
התבוננות בעצמנו היא תהליך. במהלכו, אנו רוכשות שפה מורכבת שהופכת לפשוטה יותר עם הזמן כשמיומנות זו נרכשת. כדי להיות במצב בריאותי אופטימאלי, עלינו להתחבר באופן מלא רגשית ופיזית , עלינו לשתף פעולה עם עצמנו, להבין את מערכת היחסים שלנו עם עצמינו ואת השפעתה על מערכות היחסים האחרות שלנו.
ככל שאנו מיטיבות להכיר ולקבל את האמת הפנימית שלנו, את העוצמה הנשית הזורמת בנו, כך תהיה לנו יכולת טובה יותר לטעת שפע של חיוניות ורווחה בחיינו.
בדרך היוגה  בכלל והיוגה הנשית בפרט כל הבריאה הזאת הופכת למובנת אפשרית ומפתיעה.
 
  יוגה נשית  
  בריאות האישה  
  יוגה ככלי טיפולי  
  טרום גיל מעבר ויוגה  
  יוגה לגיל מעבר
  יוגה לנשים בהריון
  סדנאות יוגה
  תרומה לקהילה  
  חדר קריאה
  גלרית תמונות  
חדשות


23/08/2018
שנת היוגה תתחיל בספטמבר 2020 - פרטים בקרוב
ההרשמה תתחיל םב 15.8 אם את מעוניינים להצטרף, צרו איתי קשר, להתראות ועד שנפגש,  וקיץ מהנה

כתבה ב"מאקו"
כתבה שהתפרסמה באתר "מאקו", ריאיון איתי בנושא עבודה עם נשים
לקריאה הקליקי כאן

פותח ע"י סופטמדיה בניית אתרים